Najnowsze
Paged Out! #6 już dostępny - cyber techniczna uczta pełna ciekawostek
Jednym z naszych ulubionych projektów w świecie cyberbezpieczeństwa i inżynierii odwrotnej, jest Paged Out! – eksperymentalny, ultra-techniczny magazyn, w którym każda publikacja mieści się na dokładnie jednej stronie. To unikalne podejście sprawia, że każdy numer jest pełen skondensowanej wiedzy, haków, trików i analiz, które inspirują zarówno specjalistów, jak i entuzjastów.
Naucz się Pythona w praktyce - 10 spotkań, które zmienią Twoją karierę
W branży IT i cyberbezpieczeństwa liczy się praktyka. Możesz przeczytać setki stron dokumentacji, przebrnąć przez dziesiątki tutoriali, ale to własnoręczna praca nad kodem buduje prawdziwe umiejętności. Problem? Zawsze ten sam: od czego zacząć? Jeśli jesteś specjalistą IT, etycznym hakerem, adminem albo po prostu pasjonatem nowych technologii — to szkolenie może być Twoim programistycznym „game changerem”.
Najważniejsze wydarzenia HexArcana w 2024 r.
Miniony rok był dla HexArcana pełen ekscytujących wyzwań, wartościowych spotkań oraz przełomowych inicjatyw. Rozwijaliśmy naszą działalność, uczestniczyliśmy w prestiżowych konferencjach, a co najważniejsze przeprowadziliśmy serię intensywnych szkoleń. Zapraszamy do podsumowania najważniejszych momentów 2024 roku :)
Wyszedł Paged Out! #5
Jednym z ulubionych projektów, w którym HexArcana bierze udział, jest Paged Out! – eksperymentalny, bardzo techniczny magazyn, w którym każdy artykuł zajmuje dokładnie jedną stronę. Wspominamy o tym, ponieważ właśnie dziś ukazał się numer #5, na który składa się 68 stron, w tym wspaniała okładka autorstwa Marka Grahama!
Base64 poza kodowaniem – steganografia i kanoniczność (cz. 2)
Część pierwsza dotyczyła dwóch lub czterech nieużywanych bitów na samym końcu ciągu Base64. Bity te powinny być wyzerowane, ale w zasadzie nic tego nie sprawdza, więc można je użyć również w innych celach. W części drugiej (i zarazem ostatniej) skupimy się na tych bardziej oczywistych niekanonicznych formach Base64.
Base64 poza kodowaniem – steganografia i kanoniczność (cz. 1)
Bardzo częstym błędem, który popełniają początkujący (i który NIE JEST tematem tego postu), jest nazywanie kodowania Base64 "szyfrowaniem". Base64 oczywiście szyfrowaniem nie jest, co świetnie wyjaśniła dr Iwona Polak w swoim najnowszym wpisie na LI. To powiedziawszy, Base64 i niektóre jego implementacje mają kilka ciekawych cech, i to właśnie o nich będzie ta seria wpisów.
Otwarte szkolenie "RE+ASM! Wstęp do inżynierii wstecznej i asemblera"
Niedawno, wspólnie z naszymi partnerami z Securitum/Sekurak, opublikowaliśmy na naszych profilach społecznościowych ankietę z pytaniem "Jakie szkolenie najbardziej Was interesuje?". Spośród zaproponowanych tematów, dwa zyskały zdecydowanie największą popularność, a dziś z przyjemnością ogłaszamy otwarcie zapisów na jedno z nich.
Top 100 instrukcji asemblera x86-64
W trakcie przygotowywania warsztatów wprowadzających do inżynierii wstecznej i asemblera, zadaliśmy sobie oczywiste pytanie: od których z setek instrukcji asemblera x86-64 powinno się zacząć?
"Pliki Okiem Hackera" wspólnie z Sekurakiem!
Rok. Tyle zajęło nam przygotowanie wszystkiego, abyśmy mogli otworzyć się na świat i ogłosić nowe szkolenia. Więcej o nadchodzących szkoleniach oraz o Sekuraku/Securitum możecie przeczytać poniżej.
HexArcana na scenie: konferencyjne podsumowanie 2023
Rok 2023 był pełen wydarzeń dla HexArcana – i to nawet nie wspominając o samym powstaniu naszej firmy. Nasz dyrektor zarządzający – Gynvael Coldwind – uczestniczył w serii konferencji i wydarzeń edukacyjnych na temat cyberbezpieczeństwa. Oto przegląd naszej obecności na najważniejszych konferencjach oraz spotkaniach uniwersyteckich w Polsce.